logo stránky

Záchranná služba v Krásné Hoře

     V pondělí 4.9. 2006 proběhlo slavnostní otevření nového výjezdového stanoviště středočeské záchranné služby v Krásné Hoře. Základna je umístěna v bývalých prostorách zubařské ordinace ve zdravotnickém středisku. Ke zřízení bylo potřeba provést rekonstrukci daných prostor pro posádky záchranné služby, včetně sociálního zařízení a celkové výstavby garážového stání pro sanitku. Rekonstrukci a výstavu výjezdového stanoviště financovala obec Krásná Hora částkou 800 000 Kč.

     Působí zde posádka rychlé zdravotnické pomoci. V případě potřeby bude k vážný případům dojíždět lékař osobním vozem v systému randez-vous ze Sedlčan. Jedná se o způsob poskytování přednemocniční neodkladné péče, kdy lékař v plně vybaveném osobním voze spolupracuje s posádkou velkého sanitního vozu.

     S novým stanovištěm se zrychlí cesta sanitek. V některých situacích po ošetření lékařem transportuje pacienta posádka bez lékaře, s diplomovanou zdravotní sestrou, a lékař je tak připraven pomoci na jiném místě. Tímto systémem, pružnějším, ekonomičtějším a lépe využívajícím lékaře, bylo zachráněno už nemálo lidských životů.

     Zřízením stanoviště v Krásné Hoře se zrychlí cesta sanitních vozů do oblastí, které ze vzdálenějších výjezdových stanovišť byly dříve těžce dostupné a zrychlí se tím dojezdové časy do stanovených patnácti minut. Zároveň se zlepší i síť propojených výjezdových stanovišť v oblasti Příbram - Beroun, a tím i jejich flexibilita při poskytování přednemocniční neodkladné péče.

      V oblasti záchranné služby Příbram - Beroun je kromě Krásné Hory ještě pět výjezdových stanovišť - v Příbrami, Sedlčanech, Dobříši, Hořovicích a v Berouně. Přes den je na Příbramsku a Berounsku v pohotovosti dvanáct posádek záchranné služby a v noci o dvě méně. Výjezdové posádky mimo jiné zajišťují 57 kilometrů dálnice D5 od obce Rudná až k obci Mýto na Rokycansku.

     Přes léto se bude posádka z Krásné Hory přesouvat na prázdninové měsíce na stanoviště Loužek, blízko Krásné Hory u vodní nádrže Orlík, kde kromě sanitního vozu bude navíc připraven k výjezdům i člun vodní záchranné služby. Dříve se přes léto na Loužek přesouvala posádka ze Sedlčan.

fotka fotka fotka


Oficiální stránky Obecního úřadu v Krásné Hoře nad Vltavou